Νίκη – Α.Ο. Πρωτέας 2 – 2

Χρυσή ισοπαλία και … φύγαμε για τους 16! Σε ένα πολύ όμορφο και δυνατό παιχνίδι μεταξύ δύο πολύ καλών ομάδων, Νίκη και Πρωτέας αναδείχτηκαν ισόπαλοι με σκορ 2- 2. Μια ισοπαλία που έδωσε τελικά την πρόκριση στη φάση των 16. στην δική μας ομάδα. Η Νίκη προηγήθηκε νωρίς στο παιχνίδι (3′) με ομορφο γκολ του Σιώμα μετά από ωραία ενέργεια και σέντρα του Κοτρώνη. Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο και ο Πρωτέας ισοφάρισε με μία στημένη φάση πέντα λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο συνέχιζε να είναι δυνατό και μοιρασμένο, με τον Πρωτέα να παίρνει κεφάλι στο σκορ δέκα λεπτά μετά την έναρξή του. Οι παίκτες μας όμως αφυπνίστηκαν, πήραν τα ηνία του παιχνιδιού και μετά από αρκετές χαμένες ευκαιρίες (2 δοκάρια!!) κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα, με γκολ του Σαββάογλου, δέκα λεπτά πριν τη λήξη. Το σκορ τελικά δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, δίνοντας την πρόκριση στην ομάδα μας, με τους παίκτε να ξεσπούν σε πανηγυρισμού. Είμαστε περήφανοι για αυτά τα παιδιά, πολλά συγχαρητήρια σε όλους και … Συνεχίζουμε!

Έπαιξαν: Παπαδόπουλος, Σαρίδης, Ποπίδης, Σαββόπουλος, Αμοιρίδης, Καιγόγλου, Κοτρώνης, Σαββάογλου, Σιωμάς, Κρασσάς, Αμανατίδης

Γκολ: Σιώμας, Σαββάογλου

Νίκη – Α.Ε Αμπεολοκήπων 4 – 1

Καλή εμφάνιση από την ομάδα μας που βελτιώνεται συνεχώς και δείχνει πως βρίσκεται σε σωστό δρόμο. Οι παίκτες μας κυριάρχησαν στο παιχνίδι και έχασαν πολλές ακόμη ευκαιρίες για γκολ και γενικά ενθουσίασαν τους θεατές και τους φίλους της ομάδας. Η προσπάθειες των παικτών δεν σταματούν, ο “υγειής ανταγωνισμός” τρέχει και ο καθένας πρέπει να δείχνει τον καλύτερο εαυτό του κάθε φορά που προπονείται ή συμμετέχει σε αγώνες. Υπάρχει πάντα το καλύτερο…

Έπαιξαν: Τσουγκούλογλου, Γιαννουλακης, Πλακάς, Χατζηλάρης, Τσάκαλος Αμπατζίδης, Σεκερί, Μπουτσιούκας, Τουμπόγλου, Σαρηγιαννίδης, Λιόλιος

Σκόρερ: Αμπατζίδης (2), Τσάκαλος (2)